Informacja dotycząca przyjęcia mieszkańca

do Centrum Opieki Serenus Domu Opieki

(placówki całodobowej opieki)

Informacja

Zaświadczenie lekarskie

 

A A A

 Budowany ośrodek będzie placówką świadczącą całodobową opiekę dla osób starszych oraz osób cierpiących na demencję starczą i chorobę Alzheimera. Zapewniamy najwyższe standardy pobytu w nowoczesnym budynku bez barier architektonicznych.

 

 

 

Fundacja Laurentius

Współpraca Diakonii Neuendettelsau z Diakonią Mazurską zaowocowała w 2002 r. powstaniem Fundacji Laurentius w Olsztynie.
Diakonia Neuendettelsau pragnęła podzielić się w Polsce swoim doświadczeniem w prowadzeniu domów opieki na europejskim poziomie.
Pierwszym krokiem było wykształcenie profesjonalnej kadry. We wrześniu 2002 r. Fundacja otworzyła Policealną Szkołę Laurentius dla Opiekunów w Domach Pomocy Społecznej ze Specjalizacją Geriatria i Rehabilitacja. Kolejnym etapem działań była budowa nowoczesnego domu opieki. W lipcu 2005 r. otwarty został Dom Opieki i Dom Pomocy Społecznej „Laurentius” dla osób w podeszłym wieku. W 2004 r. Fundacja Laurentius uzyskała status organizacji pożytku publicznego (KRS 0000 100 948).
 
Po niemal dziesięciu latach Fundacja otworzyła w Polsce kolejny dom opieki, tym razem na Śląsku. W 2014 r. swoje podwoje otworzył duży i nowoczesny Senior Residence w Katowicach składający się z Placówki Świadczącej Całodobową Opiekę oraz Domu Pomocy Społecznej.
 

Najnowszą inwestycją jest Centrum Opieki Serenus w Gdańsku. W swojej strukturze zawiera Dom Pomocy Społecznej dla 58 mieszkańców w podeszłym wieku oraz Placówkę Całodobowej Opieki dla 84 mieszkańców w podeszłym wieku, przewlekle chorych i niepełnosprawnych. Swoja ofertę kieruje szczególnie do osób chorych na demencję, gdzie w bezpiecznych i specjalnie przygotowanych przestrzeniach z pomocą wykwalifikowanego personelu mogą komfortowo spędzać czas. Ciekawym elementem wyróżniającym ten dom jest integracja pokoleń z udziałem przedszkolaków, którzy dzielą z seniorami budynek i ogród.

 

Diakonia Neuendettelsau
 
Diakonia (od gr. diakonia – służba) to określenie nieodpłatnej posługi. W kościołach protestanckich działalność diakonijna wiąże się głównie z pracą socjalną oraz pomocą potrzebującym. Diakonia jest organizacją charytatywną Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego. 
 
Diakonia Neuendettelsau jest jednym z większych i znaczących diakonijnych podmiotów w Niemczech. Swoją działalność non-profit prowadzi już od ponad 160 lat. Posiada blisko 200 różnorodnych obiektów, w których znajduje opiekę, podnosi kwalifikacje, zdobywa doświadczenie, leczy się i uczy ponad 90 000 osób.
W tych ośrodkach pracuje około 6 600 kobiet i mężczyzn. 
Instytucja oferuje 2000 mieszkań chronionych oraz 1100 miejsc pracy dla osób z upośledzeniem umysłowym. 
W domach dla osób starszych znajduje się  2400 miejsc, w ramach których Diakonia prowadzi również Centra Kompetencyjne, czyli nowoczesne ośrodki specjalizujące się w opiece nad osobami chorymi na demencję.
Uzupełnieniem tej oferty jest 39 szkół dla 4000 uczniów. 
W Bawarii znajdują się również 4 kliniki będące własnością Diakonii Neuendettelsau.

Aktualności Senior Residence

Aktualności Fundacji Laurentius