Wrażliwość na osoby starsze jest istotną cechą cywilizacji. Cywilizacja będzie się rozwijała, jeśli potrafi szanować rozsądek, mądrość osób starszych. Papież Franciszek

Działając jako całodobowa placówka opieki dla osób starszych, posiadamy kompleksowy zakres usług, który pozwala nam zapewnić opiekę nad tymi, którzy są dla nas najważniejsi. Nasi Mieszkańcy mają do dyspozycji trzy w pełni wyposażone i współpracujące ze sobą kompleksy mieszkalne: Bursztyn, Neptun i Bałtyk.  Dzięki temu, mimo ich trudnej sytuacji, jesteśmy w stanie pozwolić im choć trochę poczuć się jak u siebie w domu. 

Będąc oddziałem Fundacji Laurentius, która od 20 lat specjalizuje się w niesieniu pomocy osobom w podeszłym wieku, mamy potrzebne doświadczenie, które w połączeniu z chęcią pomagania osobom starszym, schorowanym i niepełnosprawnym, czyni nas miejscem, gdzie każdy pensjonariusz będzie mógł liczyć na profesjonalną i komfortową opiekę. W ramach oferty, w trakcie każdej doby pobytu w Centrum Opieki Serenus, nasi Mieszańcy mogą liczyć na wsparcie ze strony opiekuna, pielęgniarek i pielęgniarzy, a także fizjoterapeutów zajęciowych i dietetyków. Oprócz osób bezpośrednio zaangażowanych w opiekę nad Mieszkańcem pełną pomoc oferują także pracujący w placówce członkowie administracji. 

Do dyspozycji Mieszkańców oddajemy pokoje jedno lub dwuosobowe z łazienką. Na wyposażeniu pokoi oprócz zdalnie sterowanego pilotem łóżka, znajdują się także stabilne meble oraz telewizor. W ramach zapewnienia wysokiej jakości obsługi oraz podniesienia poziomu bezpieczeństwa, w każdym pokoju znajduje się także zintegrowany głosowy system przywoławczy, z którego Mieszkańcy mogą korzystać, w razie gdyby potrzebowali wsparcia na żądanie. 

Oprócz własnych pokoi pensjonariusze mogą także korzystać z wielu pomieszczeń socjalnych oraz wewnętrznie dostępnych części wspólnych dla wszystkich przebywających w Centrum Opieki Serenus. Mowa tutaj na przykład o pokojach dziennych, w których Mieszkańcy mogą toczyć rozmowy i uczestniczyć w różnych grach i zabawach.  Oprócz pokoi dziennych i innych części wspólnych pacjenci mogą korzystać z podręcznych kuchenek, pokoju kąpielowego wyposażonego w podnośnik, a także kaplicy. W przypadku chęci zaczerpnięcia świeżego powietrza, do dyspozycji Mieszkańców jest także ogólnodostępny taras.

W ofercie całodobowej obsługi Centrum Opieki Serenus znajduje się pomoc w czynnościach samoobsługowych dostosowanych na potrzeby indywidualnego mieszkańca . Mowa tutaj o codziennej toalecie, pomocy w żywieniu i pojeniu, a także ubieraniu. Przebywający w placówce mieszkańcy mogą korzystać także z usług prania i sprzątania na życzenie. 

Nie należy zapominać także o kwestiach żywieniowych. Przebywający w Centrum Opieki Serenus mają do dyspozycji pełne (4 posiłkowe) wyżywienie (śniadanie, obiad, podwieczorek, kolacja). W ramach zintegrowanego systemu wewnątrz placówki każdy mieszkanie może liczyć na dietę, która po konsultacji z dietetykiem będzie przygotowywana dla niego w trybie indywidualnym. 

W ramach naszych usług całodobowej opieki nad Mieszkańcami posiadamy szerokie spektrum atrakcji i udogodnień. Dzięki temu osoby przebywające w naszym ośrodku mogą liczyć na aktywnie spędzony czas dzięki różnym formom gier i zabaw dopasowanych do możliwości wszystkich osób przebywających w placówce. Oprócz tego seniorzy mają także możliwość wzajemnej integracji  podczas swobodnych koleżeńskich rozmów.  Nasi animatorzy dbają o to, aby nasi Mieszkańcy mogli w pełni uczestniczyć w urodzinach, świętach religijnych i państwowych, spotkaniach integracyjnych z seniorami z innych placówek pomocy. 

W miarę możliwości w placówce organizowane są także inne atrakcje w formie zajęć rehabilitacyjnych, aktywności sportowych np. w formie spacerów, które nie tylko dostarczają atrakcji, ale także dbają o formę fizyczną i psychiczna Mieszkańców .  W ramach możliwości istnieje opcja, aby poza różnymi atrakcjami wewnętrznymi Mieszkańcy mogli uczestniczyć w różnego rodzaju wydarzeniach kulturalnych, religijnych, a także integracyjnych poza Centrum Opieki Serenus.