Informacja dotycząca przyjęcia mieszkańca

do Centrum Opieki Serenus Domu Opieki

(placówki całodobowej opieki)

Informacja

Zaświadczenie lekarskie

 

A A A

INFORMACJA DOTYCZĄCA PRZYJĘCIA DO CENTRUM OPIEKI SERENUS DOMU OPIEKI (PLACÓWKA CAŁODOBOWEJ OPIEKI)

 

Szanowni Państwo,

decyzja o zamieszkaniu w Domu Opieki często niesie ze sobą wiele obaw i niepewności.  My, jako pracownicy Centrum Opieki Serenus Domu Opieki doskonale zdajemy sobie z tego sprawę. Dlatego zapraszamy do kontaktu osobistego, a także obejrzenia budynku. Podczas spotkania postaramy sięodpowiedzieć na Państwa pytania, rozwiać ewentualne wątpliwości.

Jesteśmy do Państwa dyspozycji: od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 – 16:00. Istnieje również możliwośćumówienia się w innym, dogodnym dla Państwa terminie.

tel.:+48 58 691 47 47

e - mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Pobyt mieszkańca odbywa się na podstawie zawartej umowy cywilno-prawnej. Koszt pobytu pokrywany jest w całości przez mieszkańca lub osobę, z którą zostanie podpisana umowa.

Oferujemy pobyt na czas nieokreślony lub na krótsze okresy. Dysponujemy pokojami jedno –  i dwuosobowymi  z  łazienkami.   Infrastruktura  Domu  pozbawiona  jest  barier  architektonicznych.

Cena pobytu:  

 • pokój jednoosobowy - 170 zł/dobę
 • pokój dwuosobowy – 160 zł/dobę/osobę

Oferujemy również pobyty od 7 do 30 dni w cenie 190 zł/dobę.

Dokument, który należy złożyć przed zamieszkaniem w naszym Domu Opieki jest zaświadczenie lekarskie. W trosce o bezpieczny i komfortowy pobyt, na podstawie powyższego zaświadczenia lekarskiego oraz wywiadu wstępnego podjęta zostanie decyzja o przyjęciu mieszkańca.

Głównym celem działalności Centrum Opieki Serenus Domu Opieki jest zapewnienie naszym Mieszkańcom profesjonalnego i pełnego życzliwości pobytu w naszym Domu. Pracujemy metodą tzw. małych grupmieszkalnych - maksymalnie 31 osobowych - co zapewnia poczucie komfortu oraz bezpieczeństwa.

DOM ZAPEWNIA:

 1. Całodobową opiekę, którą świadczyć będą m in. opiekun, pielęgniarka, fizjoterapeuta, terapeuta zajęciowy, dietetyk, pracownicy administracji. Na życzenie również: psycholog, kapelan.
 2. Zagwarantowanie miejsca w pokoju jedno lub dwuosobowym z łazienką ( wg deklaracji zawartej w umowie) oraz:
  • łóżkiem sterowanym pilotem
  • głosowym systemem przywoławczym,
  • stabilnymi meblami,
  • telewizorem w każdym
 3. Swobodne korzystanie z pokoi dziennych, tarasu i innych pomieszczeń ogólnodostępnych.
 4. Możliwość korzystania z pokoju kąpielowego wyposażonego w podnośnik dla osób leżących.
 5. Pomoc w czynnościach samoobsługowych (wg indywidualnych potrzeb każdego mieszkańca: codzienną toaletę ciała, karmienie, pojenie, ubieranie, trening toaletowy).
 6. Utrzymanie w czystości wszystkich pomieszczeń oraz pranie bielizny pościelowej, ręczników a także bielizny i odzieży osobistej mieszkańca.
 7. Pielęgnację w chorobie oraz pomoc w korzystaniu ze świadczeń zdrowotnych.
 8. Całodobowe wyżywienie – przygotowywanie domowych posiłków w kuchni Centrum Opieki Serenus (śniadanie, obiad, podwieczorek, kolacja, z uwzględnieniem zalecanych diet).
 9. Korzystanie z kuchenek podręcznych w każdej grupie
 10. Swobodny dostęp do kaplicy mieszczącej się w siedzibie Centrum Opieki Serenus.
 11. Możliwość uczestniczenia we wszystkich wydarzeniach przygotowanych z myślą o naszych mieszkańcach m. in. urodziny, święta, spotkania integracyjne    z    seniorami  z innych placówek, wspólne śpiewanie, muzykowanie, udział w wydarzeniach kulturalnych, religijnych, integracyjnych poza naszym Domem.
 12. Centrum Opieki Serenus Dom Opieki zapewnia również rodzinom i osobom bliskim możliwość uczestniczenia w procesie opieki nad mieszkańcem.

 

Mieszkańcy Centrum Opieki Serenus Domu Opieki korzystają z zakupionych we własnym zakresie:

 • leków, wyrobów medycznych, a w razie potrzeby z pieluchomajtek, opatrunków

specjalistycznych,

 • kosmetyków, bielizny, odzieży, obuwia,
 • indywidualnych przedmiotów zaopatrzenia ortopedycznego i sprzętu rehabilitacyjnego.

Wypełnione przez lekarza ZAŚWIADCZENIE przyjmować będziemy:

 • osobiście od godz. 8:00 do godz. 16:00 (recepcja,parter  budynku);
 • drogą e-mail na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. (skan wypełnionego dokumentu).
 • Poza godzinami pracy recepcji można korzystać ze skrzynki na listy na zewnątrz budynku

ADRES: 

Centrum Opieki Serenus Dom Opieki

Oddział Fundacji Laurentius w Gdańsku

Przemyska 17, 80-180 Gdańsk

tel.: +48 58 691 47 47

e - mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

 

 

Fundacja Laurentius otrzymała środki w wysokości 5417,14 PLN na wspieranie pracowników Centrum Opieki Serenus Domu Pomocy Społecznej w ramach realizacji projektu „Zapewnienie bezpieczeństwa i opieki pacjentom oraz bezpieczeństwa personelowi zakładów opiekuńczo-leczniczych, domów pomocy społecznej, zakładów pielęgnacyjno-opiekuńczych i hospicjów na czas COVID-19”.

Projekt (nr: POWR.05.02.00-00-0001/20), na który przeznaczono blisko 250 mln zł, realizowany jest w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Celem projektu jest ograniczenie negatywnych skutków wystąpienia epidemii COVID-19 wśród pacjentów i pensjonariuszy oraz personelu zakładów opiekuńczo-leczniczych, zakładów pielęgnacyjno-opiekuńczych, hospicjów oraz Domów Pomocy Społecznej.

Środki finansowe z projektu PO WER to przede wszystkim fundusze na dodatkowe wynagrodzenia dla pielęgniarek, ratowników medycznych, fizjoterapeutów, opiekunów medycznych oraz członków personelu pomocniczego placówek, którzy – ze względów bezpieczeństwa i ograniczania ryzyka zakażenia – musieli zrezygnować z innych miejsc zatrudnienia.

Otrzymane dofinansowanie Fundacja Laurentius przeznaczyła na wypłatę dodatków do wynagrodzeń pielęgniarek/pielęgniarzy oraz zakup środków ochrony osobistej i środków do dezynfekcji dla personelu.

 

Dofinansowanie projektu: 5417,14 zł

 

 

 

Fundacja Laurentius otrzymała środki w wysokości 113 100 PLN na wspieranie pracowników Centrum Opieki Serenus Domu Pomocy Społecznej w ramach realizacji projektu „Pomorskie Pomaga”.

Celem projektu jest łagodzenie skutków epidemii COVID-19 oraz przeciwdziałanie jej negatywnym konsekwencjom, w szczególności w stosunku do osób znajdujących się w grupie szczególnego ryzyka, jaką stanowią mieszkańcy i pracownicy domów pomocy społecznej, które na terenie województwa pomorskiego świadczą całodobową opiekę (wsparcie) w szczególności osobom starszym, z niepełnosprawnościami, przewlekle chorym.

Dofinansowanie projektu z UE: 13 051 771,88 zł

 

Fundacja Laurentius otrzymała środki w wysokości 30 000 zł na wspieranie pracowników Centrum Opieki Serenus Domu Pomocy Społecznej w walce z epidemią COVID-19, które przeznaczono na zakup środków ochrony indywidualnej dla pracowników, sprzętu do dezynfekcji oraz wyposażenie izolatek.

Projekt współfinansowany jest przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Poddziałania 5.4.2 Zdrowie na rynku pracy Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020. Celem udzielania Grantów jest wsparcie pracowników domów pomocy społecznej / zakładów opiekuńczo-leczniczych / zakładów pielęgnacyjno-opiekuńczych / hospicjów stacjonarnych w walce z epidemią COVID-19. Wartość projektu wynosi: 9 814 926,29 zł, w tym wkład Europejskiego Funduszu Społecznego: 8 342 687,35 zł.

 

Aktualności Senior Residence

Aktualności Fundacji Laurentius