p.Jacek Boki o pobycie w Centrum Opieki Serenus w Gdańsku

1 lutego 2024
Serenus Gdańsk

Jest nam miło podzielić się z Państwem wpisem z bloga p. Jacka Boki, który w ostatnich tygodniach przebywał w Centrum Opieki Serenus, poniżej treść wpisu z jego strony.

Ogromne podziękowania dla wszystkich pracowników Centrum Opieki Serenus w Gdańsku

Witam ponownie Wszystkich czytelników mojego bloga Kresy we krwi, po prawie dwóch miesiącach milczenia, które spowodowane było moją chorobą i bardzo ciężką operacją nowotworu, którą przeszedłem 15 grudnia. Życzę Wszystkim moim czytelnikom w Nowym Roku Wszystkiego co Najlepsze i Wszelkich Bożych błogosławieństw dla Was moi drodzy osobiście i Wszystkich Waszych Najbliższych.

W dniach 22 grudnia 2023 do 22 stycznia 2024 roku, po bardzo ciężkiej, ponad siedmiogodzinnej operacji nowotworu prostaty i guza, jaką przeszedłem w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Elblągu, przebywałem na rehabilitacji w Centrum Opieki Serenus w Gdańsku na oddziale Bałtyk, do którego zostałem karetką przewieziony z Elbląga. I tą drogą chciałbym złożyć płynące z całego serca podziękowania i wyrazy wdzięczności dla wszystkich pracowników centrum opieki serenus, a w szczególności dla pań rehabilitantek, którym kierowała niezwykle miła i przesympatyczna pani Julia, i to dzięki ich niezwykłej pracy i zaangażowaniu oraz motywowaniu mnie każdego dnia do ćwiczeń, mogę dziś ponownie normalnie chodzić i wykonywać samodzielnie wszystkie prace wokół samego siebie i w domu, bez czego do dziś nie byłbym w stanie zrobić samodzielnie nawet dwóch kroków. To czego dokonały panie rehabilitantki pod kierownictwem pani Julii, to dla mnie prawdziwy cud i nie ma w tym z mojej strony absolutnie żadnej przesady! I za to jestem pani Julii i jej współpracownicom, dosłownie, dozgonnie wdzięczny! 

 

Widok recepcji Centrum Opieki i Rehabilitacji Serenus

Składam również płynące z głębi serca, ogromne wyrazy wdzięczności, kierownikowi grupy bałtyk panu Radosławowi, opiekunkom – paniom: Alicji, Beacie, Małgosi, panom Jakubowi i Andrzejowi oraz wszystkim pozostałym  opiekunom grupy Bałtyk. Tego z jak wielką miłością spotkałem się ze strony wszystkich pracowników grupy Bałtyk i pana dyrektora ośrodka Kazimierza Półtoraka i kierownika działu terapeutyczno-opiekuńczego Diakoneo Centrum Opieki Serenus pani Beaty Wieczorkiewicz, już od pierwszego dnia mojego pobytu w Centrum Opieki Serenus, nie zapomnę do końca życia! Nigdy nie przypuszczałem, że są jeszcze takie instytucje i ich pracownicy, którzy mają tak ogromne serce do swoich podopiecznych, czego sam jestem świadkiem i na zawsze pozostaną oni w mojej pamięci i sercu! 

Jeszcze raz wszystkim tym pracownikom grupy Bałtyk i Centrum Opieki i rehabilitacji Serenus w Gdańsku, składam tysiąckrotne wyrazy wdzięczności i najwyższego szacunku, gdyż bez ich poświęcenia, do dziś nie byłbym w stanie zrobić samodzielnie nawet jednego kroku i wegetowałbym w domu dosłownie jak roślina, gdybym tam nie trafił! 

Niech Bóg wam wszystkim błogosławi we wszystkim i waszym najbliższym! Jesteście wspaniali!

Od lewej, kierownik grupy Bałtyk Pan Radosław, po prawej, niezwykle przesympatyczna Pani Alicja, i ja w środku w ostatnim dniu pobytu w najlepszym Centrum Opieki i Rehabilitacji w Polsce

 

Pożegnalne zdjęcie ze wspaniałymi, pełnymi ciepła, niezwykłej empatii i dobroci, Paniami opiekunkami z grupy Bałtyk, Panią Beatą (z lewej) i Panią Małgosią

Centrum Opieki Serenus w Gdańsku jest miejscem pełnym wyrozumiałości, empatii i ciepła skierowanym do drugiej osoby. W pełni profesjonalna opieka, która jest najważniejsza w tego typu instytucjach jest bez dwóch zdań, zdecydowanie na najwyższym poziomie! Przemiły, niezwykle profesjonalny personel, pełen ciepła, zrozumienia i poświęcenia wobec wszystkich swoich podopiecznych bez wyjątku, dzięki swej postawie tworzy dzięki temu, atmosferę pełną zaufania i bezpieczeństwa dla wszystkich pacjentów tego niezwykłego ośrodka, gdzie człowiek czuje się jak u siebie w domu, a czas przebywania w nim mija wręcz niezauważalnie. 30 dni, które spędziłem na rehabilitacji w Centrum Opieki Serenus, będę zawsze wspominał, jako jeden z najpiękniejszych okresów w moim życiu, a to wszystko dzięki oddanym swej misji, niezwykłym pracownikom tego przewspaniałego ośrodka! 

 Z wyrazami Najwyższej Wdzięczności i Szacunku

Jacek Boki

Elbląg 30 Styczeń 2024 r. 

Zobacz także

Centrum Opieki Serenus
5 grudnia 2023

Centrum Opieki Serenus

Krótkie nagranie z wizyty Gości z Olsztyna w naszym ośrodku https://laurentius.pl

Czytaj dalej
Wyjątkowi goście w Serenusie
19 września 2023

Wyjątkowi goście w Serenusie

Czytaj dalej
Parada seniorów w Gdańsku
11 lipca 2023

Parada seniorów w Gdańsku

Czytaj dalej