Centrum Opieki Serenus w Gdańsku jest oddziałem Fundacji Laurentius, która od ponad 15 lat prowadzi domy opieki dla osób starszych w Olsztynie i Katowicach. Swoją ofertę kierujemy do osób w podeszłym wieku, przewlekle chorych i niepełnosprawnych.
W Centrum Opieki Serenus są dwie placówki: Dom Pomocy Społecznej (dla osób w podeszłym wieku) oraz Dom Opieki (Placówka całodobowej opieki dla osób w podeszłym wieku, przewlekle chorych i niepełnosprawnych). Obydwa domy wpisane są do rejestru Wojewody pomorskiego. 
 
Swoją ofertę kierujemy w szczególności dla osób z demencją. Co nas wyróżnia?

Ponad 160 letnia tradycja w opiece. Wzorce zaczerpnięte od założyciela Fundacji Laurentius -Diakoneo (wcześniej Diakonia Neuendettelsau). Człowiek jest w centrum uwagi, jego niezależność, honor i samostanowienie o sobie. Nowoczesne metody terapii. Terapia dla osób dotkniętych demencją i chorobą Alzheimera. Wyjątkowy personel uwrażliwiony na potrzeby mieszkańców. Łączenie pokoleń- sąsiedztwo z przedszkolem, wspólny budynek i ogród.

Nowoczesny budynek z rozwiązaniami dedykowanymi seniorom, pozbawiony barier architektonicznych. Komfortowo wyposażone pokoje 1 i 2 osobowe z łazienkami oraz ponadprzeciętna przestrzeń dzienna do dyspozycji każdego mieszkańca. Dostęp do nowocześnie wyposażonej kuchni podręcznej na każdej grupie mieszkalnej. Nowoczesny system przyzywowy z interkomem. Aleje spacerowe dedykowane osobom z demencją, umożliwiające realizację tzw. :”kilometrów terapeutycznych”. Przestronny i ciekawie zaaranżowany ogród z wyjątkową roślinnością, drzewami i krzewami owocowymi, ogrodem sensorycznym, sadzawką, altanami, ławeczkami oraz podwyższonymi rabatami do uprawy roślin. Pokoje na parterze z bezpośrednim wyjściem do własnego ogródka i mini tarasu. Posiłki ze świeżych produktów przygotowywane we własnej kuchni zgodnie z preferencjami mieszkańców. We wszystkich pokojach mieszkalnych są TV, dostęp do WiFi. 

Pobyt mieszkańca w Domu Opieki odbywa się na podstawie zawartej umowy cywilno-prawnej. Koszt pobytu pokrywany jest w całości przez mieszkańca lub osobę, z którą zostanie podpisana umowa. Oferujemy pobyt na czas nieokreślony lub na krótsze okresy. 

W celu uzyskania skierowania do Domu Pomocy Społecznej należy zgłosić się do właściwego ośrodka pomocy społecznej w swoim miejscu zamieszkania (Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie, Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej, itp.) . Jesteśmy domem o zasięgu ogólnopolskim. Odpłatność w Domu Pomocy Społecznej wynosi 70% dochodu, nie więcej niż koszt pobytu. (podstawa prawna: Ustawa o pomocy społecznej z dnia 12 marca 2004 r., Dz.U. Nr 64 , poz. 593 z późn. zm.).

Zapraszamy do kontaktu z nami.