PROCEDURA PRZYJĘCIA

Szanowni Państwo,

decyzja o zamieszkaniu w Domu Opieki często niesie ze sobą wiele obaw i niepewności. My, jako pracownicy Centrum Opieki Serenus Domu Opieki doskonale zdajemy sobie z tego sprawę. Dlatego zapraszamy do kontaktu osobistego, a także obejrzenia budynku. Podczas spotkania postaramy się odpowiedzieć na Państwa pytania, rozwiać ewentualne wątpliwości.

Jesteśmy do Państwa dyspozycji: od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 – 16:00. Istnieje również możliwość umówienia się w innym, dogodnym dla Państwa terminie.

tel.:+48 58 691 47 47
e - mail: [email protected]

Pobyt mieszkańca odbywa się na podstawie zawartej umowy cywilno-prawnej. Koszt pobytu pokrywany jest w całości przez mieszkańca lub osobę, z którą zostanie podpisana umowa.

Oferujemy pobyt na czas nieokreślony lub na krótsze okresy. Dysponujemy pokojami jedno – i dwuosobowymi z łazienkami.  Infrastruktura Domu pozbawiona jest barier architektonicznych.

Cena pobytu: 
pokój jednoosobowy - 240 zł/dobę
pokój dwuosobowy – 220 zł/dobę/osobę
Oferujemy również pobyty od 7 do 30 dni w cenie 250 zł/dobę.

Dokument, który należy złożyć przed zamieszkaniem w naszym Domu Opieki jest zaświadczenie lekarskie. W trosce o bezpieczny i komfortowy pobyt, na podstawie powyższego zaświadczenia lekarskiego oraz wywiadu wstępnego podjęta zostanie decyzja o przyjęciu mieszkańca.

Głównym celem działalności Centrum Opieki Serenus Domu Opieki jest zapewnienie naszym Mieszkańcom profesjonalnego i pełnego życzliwości pobytu w naszym Domu. Pracujemy metodą tzw. małych grup mieszkalnych - maksymalnie 31 osobowych - co zapewnia poczucie komfortu oraz bezpieczeństwa.

DOM ZAPEWNIA:
- Całodobową opiekę, którą świadczyć będą m in. opiekun, pielęgniarka, fizjoterapeuta, terapeuta zajęciowy, dietetyk, pracownicy administracji. Na życzenie również: psycholog, kapelan.
- Zagwarantowanie miejsca w pokoju jedno lub dwuosobowym z łazienką ( wg deklaracji zawartej w umowie) oraz:
łóżkiem sterowanym pilotem
głosowym systemem przywoławczym,
stabilnymi meblami,
telewizorem w każdym
- Swobodne korzystanie z pokoi dziennych, tarasu i innych pomieszczeń ogólnodostępnych.
- Możliwość korzystania z pokoju kąpielowego wyposażonego w podnośnik dla osób leżących.
- Pomoc w czynnościach samoobsługowych (wg indywidualnych potrzeb każdego mieszkańca: codzienną toaletę ciała, karmienie, pojenie, ubieranie, trening toaletowy).
- Utrzymanie w czystości wszystkich pomieszczeń oraz pranie bielizny pościelowej, ręczników a także bielizny i odzieży osobistej mieszkańca.
- Pielęgnację w chorobie oraz pomoc w korzystaniu ze świadczeń zdrowotnych.
- Całodobowe wyżywienie – przygotowywanie domowych posiłków w kuchni Centrum Opieki Serenus (śniadanie, obiad, podwieczorek, kolacja, z uwzględnieniem zalecanych diet).
- Korzystanie z kuchenek podręcznych w każdej grupie.
- Swobodny dostęp do kaplicy mieszczącej się w siedzibie Centrum Opieki Serenus.
- Możliwość uczestniczenia we wszystkich wydarzeniach przygotowanych z myślą o naszych mieszkańcach m. in. urodziny, święta, spotkania integracyjne  z  seniorami z innych placówek, wspólne śpiewanie, muzykowanie, udział w wydarzeniach kulturalnych, religijnych, integracyjnych poza naszym Domem.
- Centrum Opieki Serenus Dom Opieki zapewnia również rodzinom i osobom bliskim możliwość uczestniczenia w procesie opieki nad mieszkańcem.

Mieszkańcy Centrum Opieki Serenus Domu Opieki korzystają z zakupionych we własnym zakresie:
- leków, wyrobów medycznych, a w razie potrzeby z pieluchomajtek, opatrunków
specjalistycznych,
- kosmetyków, bielizny, odzieży, obuwia, indywidualnych przedmiotów zaopatrzenia ortopedycznego i sprzętu rehabilitacyjnego.

Wypełnione przez lekarza ZAŚWIADCZENIE przyjmować będziemy:
- osobiście od godz. 8:00 do godz. 16:00 (recepcja, parter budynku)
- drogą e-mail na adres: [email protected] (skan wypełnionego dokumentu).
Poza godzinami pracy recepcji można korzystać ze skrzynki na listy na zewnątrz budynku.


Pliki do pobrania:

Zaświadczenie lekarskie
Informacja o Domu Opieki