PROCEDURA PRZYJĘCIA

Szanowni Państwo,

decyzja o zamieszkaniu w Domu Opieki często niesie ze sobą wiele obaw i niepewności. My, jako pracownicy Centrum Opieki Serenus Domu Opieki doskonale zdajemy sobie z tego sprawę. Dlatego zapraszamy do kontaktu osobistego, a także obejrzenia budynku. Podczas spotkania postaramy się odpowiedzieć na Państwa pytania, rozwiać ewentualne wątpliwości.

Jesteśmy do Państwa dyspozycji: od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 – 16:00. Istnieje również możliwość umówienia się w innym, dogodnym dla Państwa terminie.

tel.:+48 58 691 47 47
e - mail: [email protected]


Pobyt mieszkańca odbywa się na podstawie zawartej umowy cywilno-prawnej. Koszt pobytu pokrywany jest w całości przez mieszkańca lub osobę, z którą zostanie podpisana umowa.

Oferujemy pobyt na czas nieokreślony lub na krótsze okresy. Dysponujemy pokojami jedno – i dwuosobowymi z łazienkami. Infrastruktura Domu pozbawiona jest barier architektonicznych.

Cena pobytu długoterminowego:
1. Pokój jednoosobowy - 240,00 PLN/dzień
2. Pokój dwuosobowy – 220,00 PLN/dzień
Koszt pobytu długoterminowego w pierwszym miesiącu wynosi 250,00 PLN/dzień.

Oferujemy również pobyty czasowe (od 10 dni wzwyż) w cenie 300,00 PLN/dobę.

Dokument, który należy złożyć przed zamieszkaniem w naszym Domu Opieki jest zaświadczenie lekarskie (druk w załączeniu). W trosce o bezpieczny i komfortowy pobyt, na podstawie powyższego zaświadczenia lekarskiego oraz wywiadu wstępnego podjęta zostanie decyzja o przyjęciu mieszkańca.

Głównym celem działalności Centrum Opieki Serenus Domu Opieki jest zapewnienie naszym Mieszkańcom profesjonalnego i pełnego życzliwości pobytu w naszym Domu. Pracujemy metodą tzw. małych grup mieszkalnych - maksymalnie 31 osobowych - co zapewnia poczucie komfortu oraz bezpieczeństwa.

DOM ZAPEWNIA:
1. Całodobowe świadczenie usług pielęgnacyjno-opiekuńczych poprzez:
• udzielanie pomocy w podstawowych czynnościach życiowych,
• pielęgnację, w tym pielęgnację w czasie choroby,
• opiekę higieniczną,
• niezbędną pomoc w załatwianiu spraw osobistych,
• kontakty z otoczeniem
2. Zagwarantowanie miejsca w pokoju jedno lub dwuosobowym z łazienką ( wg deklaracji zawartej w umowie) oraz: - łóżkiem sterowanym pilotem - głosowym systemem przywoławczym, - stabilnymi meblami, - telewizorem w każdym pokoju.
3. Swobodne korzystanie z pokoi dziennych, tarasu i innych pomieszczeń ogólnodostępnych.
4. Możliwość korzystania z pokoju kąpielowego wyposażonego w podnośnik dla osób leżących.
5. Pomoc w czynnościach samoobsługowych (wg indywidualnych potrzeb każdego mieszkańca: codzienną toaletę ciała, karmienie, pojenie, ubieranie, trening toaletowy).
6. Utrzymanie w czystości wszystkich pomieszczeń oraz pranie bielizny pościelowej, ręczników a także bielizny i odzieży osobistej mieszkańca.
7. Pielęgnację w chorobie oraz pomoc w korzystaniu ze świadczeń zdrowotnych.
8. Całodobowe wyżywienie – przygotowywanie domowych posiłków w kuchni Centrum Opieki Serenus (śniadanie, obiad, podwieczorek, kolacja, z uwzględnieniem zalecanych diet).
9. Korzystanie z kuchenek podręcznych w każdej grupie mieszkalnej.
10. Swobodny dostęp do kaplicy mieszczącej się w siedzibie Centrum Opieki Serenus.
11. Możliwość uczestniczenia we wszystkich wydarzeniach przygotowanych z myślą o naszych mieszkańcach m. in. urodziny, święta, spotkania integracyjne z seniorami z innych placówek, wspólne śpiewanie, muzykowanie, udział w wydarzeniach kulturalnych, religijnych, integracyjnych poza naszym Domem.
12. Centrum Opieki Serenus Dom Opieki zapewnia również rodzinom i osobom bliskim możliwość uczestniczenia w procesie opieki nad mieszkańcem. Zaleca się odwiedziny w godzinach 10:00-18:30.


Mieszkańcy Centrum Opieki Serenus Domu Opieki korzystają z zakupionych we własnym zakresie:
• leków, wyrobów medycznych, a w razie potrzeby z pieluchomajtek, opatrunków specjalistycznych,
• kosmetyków, bielizny, odzieży, obuwia,
• indywidualnych przedmiotów zaopatrzenia ortopedycznego i sprzętu rehabilitacyjnego.

Informujemy, że Centrum Opieki Serenus Dom Opieki nie ponosi odpowiedzialności za wartościowe przedmioty użytku osobistego tj. okulary, sztuczne szczęki, aparaty słuchowe itp. powyżej 300 PLN.

Wypełnione przez lekarza ZAŚWIADCZENIE przyjmować będziemy:
• osobiście od godz. 8:00 do godz. 16:00 (recepcja, parter budynku)
• drogą e-mail na adres: [email protected] (skan wypełnionego dokumentu).
Poza godzinami pracy recepcji można korzystać ze skrzynki na listy na zewnątrz budynku.


Pliki do pobrania:

Zaświadczenie lekarskie
Informacja o Domu Opieki